زمان برگزاری کنکور سراسری 98admin در تیر 31, 1402

تاریخ برگزاری کنکور 98 بر اساس زمان بندی مشخص شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای گروه های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی ، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی ، زبان های خارجی و هنر به صورت تاریخ های حدودی است و زمان بندی دقیق و تاریخ برگزاری کنکور 98 برای هر کدام از گروه های مذکور در زمان مناسب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد. زمان بندی حدودی تاریخ برگزاری کنکور 98 به صورت زیر است:

تاریخ برگزاری کنکور سراسری 98

تاریخ برگزاری کنکور 98 روز های پنج شنبه و جمعه یعنی سیزدهم و چهاردهم تیر ماه خواهد بود که زمان بندی دقیق تاریخ برگزاری کنکور 98 از سمت سازمان سنجش به صورت دقیق تر همراه با ساعت برگزاری آزمون سراسری متعاقبا اعلام خواهد شد. از آنجاییکه کنکور 98 با بحث داغ نظام قدیم و جدید همراه شده است برای اطلاع از تفاوت این دو گروه از داوطلبین در کنکور سراسری 98 به مقاله ی تفاوت کنکور نظام قدیم و جدید مراجعه کنید!
همچنین جزئیات مراحل ثبت نام تا انتخاب رشته کنکور سراسری و پذیرش در رشته و دانشگاه برای داوطلبان کنکور 98 به شرح زیر است:

تاریخ ثبت نام در کنکور 98

تاریخ ثبت نام در کنکور 98 برای گروه های مختلف از 24 بهمن ماه تا 2 اسفند است. و در این فرصت داوطلبان واجد شرایط فرصت ثبت نام در کنکور سراسری را خواهند داشت. و می توانند بر اساس رشته تحصیلی مورد نظر و سوابق تحصیلی خودشان در کنکور سراسری 98 شرکت کنند. برای اطلاع از نحوه محاسبه معدل در کنکور میتوانید به مقاله ی نحوه تاثیر معدل بر کنکور 98 مراجعه کنید!

تاریخ مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی

داوطلبان کنکور سراسری 98 برای مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود نیز از تاریخ 24 بهمن ماه تا 2 اسفند فرصت دارند تا اطلاعات وارد شده توسط خودشان را بررسی، مشاهده، کنترل و تغییر دهند.

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 98

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98 از سوی سازمان سنجش 10 تا 12 تیر ماه اعلام شده است. جزئیات دقیق دریافت کارت ورود به جلسه برای داوطلبان کنکور 98 از طریق نشریه پیک سنجش در تاریخ 3 تیر ماه از سوی سازمان سنجش انتشار خواهد یافت.

تاریخ برگزاری آزمون سراسری کنکور 98

همانطور که در بالا بیان شد تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1398، 13 و 14 تیر ماه خواهد بود.

تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور 98

نتایج اولیه کنکور سراسری 98 که به صورت شامل درصد های دروس مختلف در رشته های مختلف و رتبه در منطقه یا سهمیه و رتبه کشوری و موارد دیگر است به صورت کارنامه در دهه دوم مرداد 98 منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به مشاهده کارنامه کنکور سراسری خود اقدام کنند.

انتخاب رشته کنکور سراسری 98

داوطلبان کنکور 98 پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 بر اساس وضعیت مجاز بودن یا مجاز نبودن و با توجه به رتبه کنکور سراسری و رتبه در منطقه از دهه دوم مرداد 98 می توانند به صورت اینترنتی و بنابر علایق خود اقدام به انتخاب رشته بکنند.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98

در نیمه دوم شهریور سال 98 نتایج نهایی کنکور سراسری که شامل کد رشته و دانشگاه مورد پذیرش برای داوطلبان است، منتشر خواهد شد. بر این اساس داوطلبان می توانند در مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه محل پذیرش خود نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.