قیمت تدریس خصوصی ریاضی

امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
به سبب سوالات متعدد و پیگیری های والدین و خانواده ها برای دانستن قیمت تدریس خصوصی ریاضی در این مقاله سعی کرده ایم پارامترهای دخیل در این مسئله و هشدارها و پیشنهادات ضروری را به شما ارائه دهیم و روش صحیح یافتن مدرس را نیز معرفی خواهیم کرد. ابتدا نکاتی در خصوص ریاضی و مطالعه و فهم ریاضی ارائه می دهیم.

تدریس خصوصی ریاضی

ریاضی دست نیافتنی نیست!

قیمت تدریس خصوصی ریاضی و راه های تخمین هزینه ی تدریس خصوصی ریاضی چگونه است؟ ریاضی همواره درسی چالش برانگیز برای دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی بوده است. عده ای گمان می کنند دانش آموزانی که بهره هوشی بالایی در این درس دارند، افرادی خاص هستند که احتمالا از مریخ آمده اند. ریاضی درسی است دوست داشتنی و هیجان انگیز، که قبل از بالا بودن بهره ی هوشی، علاقه ی دانش آموز را می طلبد. انگیزه رقابت دانش آموزان در این درس بسیار بالا است و وظیفه ی معلم در کلاس درس ریاضی و هم چنین معلم خصوصی ریاضی این است که این انگیزه ی دانش آموز را در جهت مثبت تقویت کند.

دلیل بی علاقگی به درس ریاضی

دلایل احتمالی بی علاقه بودن نسبت به ریاضی

یکی از دلایلی که سطح علاقه ی دانش آموزان را نسبت به درس ریاضی پایین می آورد، غلط بودن نحوه ی تدریس معلم در کلاس است. کلاس های درس با تعداد زیادی از دانش آموزان و فرصت کم اگر با تدریس ناموفق معلم همراه شود باعث می شود دانش آموز مطالب را در کلاس به خوبی متوجه نشود و درصورتی که از معلم خود سوال بپرسد و اشکالاتش را بیان کند باز هم معلم با سطح علمی یا آستانه تحمل پایین قادر به پاسخگویی به سوالات تمام دانش آموزان نخواهد بود. بنابراین دانش آموزان نمرات ضعیفی از این درس کسب می کند، که نتیجه چنین پیش آمدی ، مشکلی است که خیلی از خانواده ها با آن دست و پنجه نرم میکنند که همان بی علاقه بودن نسبت به درس ریاضی است. در واقع این مشکل اساسی ترین مشکل دانش آموزان است. همانطور که دلیل فروریختن یک دیوار یا ساختمان را در زیربنای آن جستجو می کنید دلیل عدم ارتباط مناسب بین یک دانش آموز با درس ریاضی نیز از ابتدا ممکن است خوب پایه گذاری نشده باشد. البته  این مشکل غیر قابل حل نیست ولی نیازمند تلاشی مناسب و صحیح است. که در آن مربی ای ماهر مسئولیت محکم کردن این زیربنا را داشته باشد. با وجود دبیرهای برجسته ی تدریس خصوصی ریاضی در آکادمی نیم خط، میتوانید علاقه، حس رقابت و اطمینان به درس ریاضی را در خود یا فرزندتان تقویت کنید.

تدریس ریاضی

دبیر خوب برای تدریس ریاضی چه کسی است؟

قبل از هر چیز از واجد شرایط بودن دبیری که برای تدریس خصوصی ریاضی انتخاب می کنید اطمینان داشته باشید؛ یک دبیر موفق باید از شخصیت دانش آموز خود شناخت کافی داشته باشد. از علایق شخصی او گرفته تا علت بی علاقگی و ضعیف بودن او در درس ریاضی مطلع باشد. به اضافه یک دبیر خوب سطح علمی و تجربه لازم برای انتقال مطالب را داراست و همچنین توانایی ارائه و قدرت بیان قدرتمندی داراست. یک دبیر موفق برای تدریس ریاضی از ساده ترین و در عین حال جالب ترین مهارت ها استفاده می کند و انگیزه یادگیری را در دانش آموز خود افزایش می دهد.

دبیر خصوصی ریاضی

قیمت تدریس خصوصی ریاضی

قیمت تدریس خصوصی ریاضی، بسته به مقدار زمانی که انتظار دارید دبیر برای شما وقت بگذارد، سطح درس ، مقطع تحصیلی و سابقه تدریس دبیر شما متغیر است. هرچه زمان بیشتری را بخواهید قیمت تدریس خصوصی ریاضی بالاتر میرود و این روند در مورد بقیه متغیرها نیز صدق میکند. این نکته را به یاد داشته باشید که، هزینه هایی که در صورت عدم موفقیت تحصیلی، در آینده پرداخت میکنید، قابل مقایسه با قیمت های تدریس خصوصی نیست. در خصوص عوامل موثر بر قیمت تدریس خصوصی توضیحات کافی خواهیم داد. هزینه های تدریس خصوصی ریاضیات در آکادمی نیم خط از جلسه ای حداقل 55 هزار تومان تا 110 هزار تومان متغیر است.

قیمت تدریس خصوصی

عوامل موثر بر قیمت تدریس خصوصی ریاضی

1- مبحث و درس مورد تدریس:
مطمئنا می دانید دروس مقاطع پایین تر به مراتب آسان تر هستند. همچنین برخی دروس در یک مقطع خاص از درس دیگری در آن مقطع ممکن است آسان تر یا دشوارتر باشد. اما در تعیین کننده نهایی قیمت تدریس خصوصی فقط مقطع و دشواری درس مورد نظر نیست بلکه عامل مهمی مانند سطح دانش آموز نیز دخالت دارد که توضیح داده خواهد شد.
2- سطح علمی دانش آموز:
اینکه دانش آموز تا چه حدی با مفاهیم و مطالب آشنایی دارد عامل مهمی است که می تواند امر تدریس خصوصی را آسان تر یا دشوارتر کند و لازم به ذکر است که بدون انجام اولین جلسه تدریس خصوصی نمی توان برای دانش آموز تعیین سطح نمود و بنابرین روش درست قیمت دهی برای تدریس خصوصی بر مبنای شناخت کافی دانش آموز است همین طور راه کمک به پیشرفت و ارتقای درسی دانش آموز نیز شناخت کافی و صحیح از دانش آموز می باشد.
3- نوع آمادگی مورد نظر برای دانش آموز:
منظور از نوع آمادگی مورد نظر برای دانش آموز این است که دانش آموز قرار است برای چه نوع آزمونی آماده می شود. 
4- سطح علمی و تجربه دبیر
5- روش تدریس
6- محل تدریس

تدریس نیمه خصوصی ریاضی

انواع تدریس خصوصی ریاضی در آکادمی نیم خط

در حال حاضر در آکادمی نیم خط دو نوع از کلاس های تدریس ریاضی برگزار میگردد. نوعی از کلاس ها به صورت خصوصی است که در منزل دانش آموز و یا در محل آموزشگاه برگزار میشود و نوع دوم به صورت نیمه خصوصی است. در حالت نیمه خصوصی شما میتوانید به همراه دوستانتان در کلاس های دو، سه، چهار نفره شرکت کنید و علاوه بر کاهش هزینه ی کلاس خود لذت درس خواندن و یادگیری درس شیرین ریاضی را در کنار دوستانتان تجربه کنید. برای اطلاع بیشتر از جزئیات تدریس با ما از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.

نیم خط از یک نقطه تا بی نهایت

تازه ترین آموزش ها

با مشاورین ما آسوده خاطر باشید

ما در ابتدای مسیر مشاوره، شما را با اهدافتان بهتر آشنا میکنیم. به بسیاری از چراهای تحصیلی در ذهنتان پاسخ میدهیم و مسیر پیش رو را با تمام سختی ها و شیرینی هایش به شما نشان میدهیم. ما با واقع بینی نسبت به وضیعت تحصیلی دانش آموز با وی جلسات متعدد مشاوره برگزار میکنیم. در طی این جلسات دانش آموز, اهداف خود را بهتر شناخته، استرس و افکار زائد را از ذهن خود دور میکند و تمرکز خود را بر روی شیوه های صحیح مطالعه قرار میدهد. دیگر تکنیک هایی که در طی مسیر میتوانید بیاموزید شامل موارد زیر است:

تدریس خصوصی ریاضی
 درخواست تدریس خصوصی از سوی خانواده ها می تواند دلایل مختلف صورت گیرد گاهی دانش آموز در معرض مردود شدن است و خانواده تنها انتظار نمره قبولی از او دارند و گاهی ممکن است سعی خانواده در ارتقای سطح دانش آموز و بالا بردن نمره درسی او باشد این مواردی است که نگاه خانواده به نمره درسی و مدرسه فرزندشان باشد اما اگر هدف کنکور باشد خانواده هدفشان از درخواست تدریس خصوصی می تواند آشنا کردن دانش آموز با تست زنی، یادگیری نکات تست زنی، ترفند های تست زنی و آمادگی دانش آموز برای حضور در کنکور باشد بنابراین مقاصد متفاوتی برای درخواست تدریس خصوصی ممکن است وجود داشته باشد اما در خصوص روش های یافتن مدرس ممکن است شما با مراجعه به فضای مجازی، تبلیغات کاغذی خیابان، مراجعه به آموزشگاه ها و یا از طریق مدرسه مورد تحصیل بتوانید مدرس مورد نیاز خود را پیدا کنید. اما در هر صورت به چند مسئله توجه کنید که قیمت خیلی بالا و خیلی پایین توجیه اقتصادی و عقلی ندارد بنابراین کیفیت را معیار قرار دهید و همواره حواستان باشد اعتبار هر مدرس در کلاس درس سنجیده می شود و لزوما تبلیغات و اسم و آوازه دبیر را مسئولیت پذیر و پیگیر نخواهد کرد!!!
نیم خط
درخواست تدریس
درخواست تدریس